Ogłoszenia niedziela

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

28 marca 2021 r.

1. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na rzecz parafii, pomoc, życzliwość i modlitwy.
  2. Dziś rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, najważniejszy czas dla każdego chrześcijanina. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.
  3. Porządek liturgii Wielkiego Tygodnia:

• Wielki Czwartek – Msza wieczerzy Pańskiej godz. 18 00

• Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 18 00

• Wielka Sobota

• Niedziela Zmartwychwstania:

• Wigilia Paschalna – sobota godz. 20 00

• Rezurekcjaniedziela godz. 6 00

• Msza św. godz. 8 00

• Msza św. godz. 10 00

• Msza św. godz. 12 00

1. Przed południem w Wielki Czwartek w Katedrze Łowickiej pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza zbierze się prezbiterium Diecezji Łowickiej ma Mszy Krzyżma, w czasie, której ksiądz biskup poświęci oleje do sprawowania sakramentów. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za księży i biskupów. O godz. 18 00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.
  2. W Wielki Piątek w dniu zbawczej śmierci Jezusa Chrystusa obowiązuje nas post ścisły.
  3. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9 00 do godz. 13 00 oraz po zakończonej Liturgii Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów będzie się odbywało na zewnątrz kościoła. Koszyczki będziemy trzymać w dłoniach zachowując wymagane odstępy. Po modlitwie błogosławieństwa ks. Proboszcz przejdzie i poświęci wszystkie pokarmy. W Wielką Sobotę obwiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do zakończenia Wigilii Paschalnej.
  4. Osoby, które będą uczestniczyć w Wigilii Paschalnej przynoszą do kościoła świece chrzcielne. Liturgie rozpoczniemy na zewnątrz kościoła obrzędem poświecenia ognia.
  5. Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego:
  • Wielki Piątek godz. 15 00
  • Wielka Sobota godz. 15 00
  • Niedziela Zmartwychwstania przed Mszą o godz. 12 00
  • Poniedziałek Wielkanocny przed Mszą o godz. 12 00
  1. Czytania i modlitwy Wielkiego Tygodnia możemy znaleźć na stronie brewiarz.pl
  2. Życzę wszywki błogosławionej niedzieli i Wielkiego Tygodnia.

Comments are closed.